Usługa projektowa PBI to dodatkowe wsparcie dla naszych Klientów. Oferując ją dajemy Państwu możliwość otrzymania indywidualnego planu zagospodarowania przestrzeni. Chcemy zapewnić wsparcie już na etapie wyboru materiałów i wkomponowania ich w aranżację spełniającą oczekiwania Inwestora. Dodatkowo, do gotowego projektu dołączany jest wyrys techniczny, który znacznie ułatwia pracę wykonawcy nawierzchni. Z naszej usługi mogą skorzystać wszyscy, którzy potrzebują pomocy lub konsultacji podczas projektowania przestrzeni. Proponujemy ją zatem zarówno Klientom indywidualnym, jak i Biurom Projektowym, Deweloperom oraz innym jednostkom.

Rodzaje projektów

Grupa PBI oferuje trzy pakiety projektowe skonstruowane tak, aby odpowiedzieć na indywidualne potrzeby każdego Inwestora. Usługa dedykowana jest do aranżacji powierzchni powyżej 150 m2. Proponujemy Państwu:

- e-projekt

W tej opcji projektowanie aranżacji przestrzeni odbywa się zdalnie, bez wizyty naszego Projektanta na Państwa posesji lub w miejscu inwestycji. Usługę realizujemy na postawie dostarczonych przez Inwestora niezbędnych danych i materiałów (mapka ewidencyjna, odręczny rysunek działki z wymiarami oraz zdjęcia posesji). Informacje o tym, co jest potrzebne do zrealizowania e-projektu przedstawi nasz Projektant podczas rozmowy telefonicznej. Przygotowanie e-projektu kosztuje 300 zł. Zakup zaproponowanych w koncepcji materiałów Grupy PBI obniża cenę usługi do 1 zł.

- projekt Standard

W tym wariancie projektujemy aranżację terenu po wizycie Projektanta na terenie budowy i bezpośredniej rozmowie z Klientem. Indywidualne spotkanie na miejscu montażu pozwala lepiej poznać potrzeby i oczekiwania Inwestora. Usługa Standard to koszt 500 zł. Podobnie jak w przypadku e-projektu, rozliczenie zakupu materiałów zaproponowanych przez Projektanta i oferowanych przez Grupę PBI pozwala na zredukowanie tej kwoty do 1 złotego.

- projekt Standard Plus

Trzeci wariant usługi projektowej obejmuje aranżację terenu po wcześniejszej wizycie Projektanta i poznaniu oczekiwań Klienta na miejscu inwestycji. Jest to rozszerzenie produktu Projekt Standard o przygotowanie wizualizacji aranżowanego terenu dla Inwestora. Usługa projektowa w tej wersji to koszt 800 złotych. Analogicznie jak w E-projekcie i Projekcie Standard, rozliczenie zakupu materiałów uwzględnionych w propozycji pozwala na zredukowanie tej sumy o 499 zł. W tej opcji proponujemy Państwu zatem projekt za 1 zł i wizualizację w cenie 300 zł.

Uzyskanie projektu za złotówkę jest bardzo proste. Opłaconą w chwili zlecania usługi kwotę 300, 500 lub 800 złotych (w zależności od wybranego wariantu) można zredukować odpowiednio o 299 lub 499 złotych w ciągu 180 dni od otrzymania gotowego planu aranżacji. Warunkiem uzyskania upustu jest zakup przez Klienta kompletu materiałów Grupy PBI użytych w projekcie. Wybór produktów zgodnie z propozycją Projektanta daje rabat w wysokości 299 lub 499 zł, który jest naliczany podczas zakupu materiałów i dzięki temu koszt projektu to zaledwie symboliczna złotówka.

Etapy realizacji usługi projektowej:

  1. Klient może zgłosić zainteresowanie usługą projektową w punkcie sprzedaży (w hurtowni, składzie materiałów budowlanych itd.) Dokonanie wpłaty w wysokości uzależnionej od wybranego wariantu usługi uruchamia prace nad koncepcją aranżacyjną. Pierwszym krokiem jest rozmowa telefoniczna – nasz Projektant w ciągu 3 dni roboczych kontaktuje się z Klientem i ustala następne kroki.
  2. W przypadku wybrania wersji e-projekt, omawiamy z Inwestorem zestaw danych i informacji niezbędnych do dalszej współpracy. Drogą telefoniczną umawiamy się na dostarczenie przez Klienta wymaganych materiałów: zdjęć przestrzeni i mapki ewidencyjnej z wymiarami.

  3. Jeżeli Inwestor wybierze standardowy wariant projektu, spotkanie na Państwa posesji odbywa się w ciągu 14 dni roboczych, w dogodnym dla obu stron terminie. Podczas rozmowy na budowie, Projektant sprawdza oczekiwania Klienta i dokonuje pomiarów niezbędnych do przygotowania koncepcji.
  4. Klient otrzymuje pierwszą wersję aranżacji nie później niż 20 dni roboczych od zebrania niezbędnych informacji i materiałów przez Projektanta Pebia. Inwestor może zaakceptować projekt już na tym etapie, lub skorzystać z dwóch, wliczonych w cenę poprawek (poprawki nie należy mylić z wykonaniem projektu od podstaw). Każdą poprawkę Projektant wykonuje w ciągu 7 dni roboczych, a druga korekta uznawana jest za ostateczną i oznacza akceptację koncepcji. Opracowane na jej podstawie zestawienie produktów trafia do Biura Obsługi Klienta i oczekuje na realizację, czyli zakup materiałów przez Inwestora.

UWAGA: W sezonie wiosenno-letnim, przy znacznie zwiększonej ilości zamówień, czas wykonania projektu może wydłużyć się do 25 dni roboczych.

Usługa projektowa nie dotyczy aranżacji powierzchni z użyciem kostki z linii Industrial

WAŻNE: Projekt w rozumieniu świadczonej usługi to koncepcja aranżacji nawierzchni z kostki brukowej i innych elementów dostępnych w ofercie handlowej Grupy PBI. Koncepcja ta nie jest projektem w rozumieniu Ustawy z dn. 7 lipca 1994 r. o Prawie Budowlanym.