Nowoczesna fabryka kostki brukowej

Witamy w  w Pebi– nowoczesnej fabryce wysokiej jakości kostki dekoracyjnej, kostki przemysłowej oraz prefabrykatów betonowych.

Produkcja kostki brukowej odbywa się w nowoczesnym zakładzie w świętokrzyskim Wymysłowie w gminie Opatów, w pobliżu działającej od kilkudziesięciu lat kopalni wapienia dewońskiego. Kopalnia należy do Grupy PBI, której częścią  jest PBI Beton, właściciel marki Pebia. Należymy do liderów branży, jeśli chodzi o łączenie funkcjonalności i wzornictwa z doskonałością techniczną. Nasze produkty są opracowywane i wytwarzane zgodnie z surowymi normami jakości.

Grupa PBI jest odpowiedzialna środowiskowo i społecznie. Staramy się, aby nasze rozwiązania były jak najbardziej w zgodzie z ekologią, dlatego też stale inwestujemy w odnawialne źródła energii. Podstawowymi warunkami naszej wydajności są przede wszystkim nowoczesny obiekt produkcyjny i wysoki poziom wiedzy specjalistycznej w zakresie wytwarzania. Dzięki temu możemy zaoferować produkty dla wszystkich dziedzin ogrodnictwa, architektury krajobrazu i urbanistyki. PBI to także firma zatrudniająca wykwalifikowanych pracowników, zatem nieprzerwanie stawiamy na innowacyjne rozwiązania poprawiające ich bezpieczeństwo i komfort pracy.

Grupa PBI to:

 1. Skrupulatna kontrola jakości
 2. Testy wytrzymałościowe we własnych laboratoriach technologicznych
 3. Własna flota transportowa i logistyka

Linia produkcyjna OMAG

W pełni zautomatyzowany proces produkcji rozpoczęliśmy od uruchomienia linii produkcyjnej OMAG — firmy będącej nowoczesnych, kompletnych linii produkcyjnych dla przemysłu. Jakość technologii OMAG potwierdzają nie tylko zadowoleni klienci, ale także uzyskane przez nią certyfikaty, nagrody i wyróżnienia.

Wykorzystanie w procesie produkcji najlepszych, sprawdzonych technologii oraz własnych materiałów gwarantuje trwałość i najwyższą jakość naszych produktów. Podstawą, a tym samym ważnym gwarantem wysokiej wydajności jest nasz profesjonalny zakład produkcyjny oraz wysoki poziom wiedzy i doświadczenia. Ponadto, zaawansowana automatyzacja produkcji i ciągły monitoring jakości zapewniają pierwszorzędną i stałą jakość produktów. Natomiast dzięki doskonale skoordynowanemu systemowi transportu i dostaw oferujemy naszym klientom optymalną podstawę dla doskonałej obsługi.

Kostka brukowa

Kostka brukowa to jedno z najlepszych rozwiązań do wykańczania powierzchni. Ten trwały produkt pozwala zachować estetykę w wielu miejscach. Ze względu na dużą wytrzymałość jest polecany m.in. do utwardzania podjazdów na prywatnych posesjach. Często wykłada się nim również place wokół zakładów usługowych oraz przemysłowych. Wybrukowane powierzchnie są odporne na duże obciążenia oraz niekorzystne warunki atmosferyczne, co sprawia, że kostka jest dobrym wyborem zarówno do domu, jak i do firmy.

Producent kostki brukowej

Jesteśmy producentem kostki brukowej. W naszej codziennej działalności skupiamy się przede wszystkim na dostarczeniu klientom najwyższej jakości produktów. Działamy na terenie województwa świętokrzyskiego, podkarpackiego, lubelskiego, oraz południowej części województwa mazowieckiego. Nasz zakład mieści się w Wymysłowie (gmina Opatów), gdzie działa także kopalnia wapienia dewońskiego, będąca źródłem surowca i ważnym ogniwem naszego kompleksu produkcyjnego. Używanie własnych materiałów do produkcji sprawia, że jesteśmy pewni jakości oraz trwałości oferowanych wyrobów. Produkujemy różne rodzaje kostki brukowej, która spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. W naszej ofercie znajdują się także palisady i obrzeża oraz krawężniki potrzebne do wykończenia brukowanych powierzchni. Nasza kostka wpisuje się w panujące obecnie trendy. Posiadamy dwie główne linie produktów:

 • Decorativo – to linia, w której oprócz doskonałej jakości liczy się również wizualny wygląd materiałów. W ofercie znajdują się betonowe elementy w różnych kolorach i wzorach, które można dopasować do różnego rodzaju przestrzeni.
 • Industrial – to linia klasycznych, wytrzymałych produktów, które znajdą zastosowanie głównie w inwestycjach publicznych
 •  

Tak szeroki wybór daje klientom możliwość dobrania kształtu, koloru oraz wzoru kostki do własnych preferencji. Działając w ramach holdingu zapewniamy kompleksową obsługę, której zakres zaczyna się na wyprodukowaniu, a kończy na transporcie kostki brukowej. Taki system pracy sprawia, że jesteśmy w pełni odpowiedzialni za nasze wyroby.

Galanteria betonowa

Galanteria betonowa to szereg produktów, których można używać do wykończenia i utwardzenia powierzchni w wielu miejscach. Do galanterii zalicza się różnego rodzaju betonowe elementy, które znajdują zastosowanie m.in. w przydomowych ogrodach. Takie elementy mają różne formy i kształty, dzięki czemu mogą wpływać na estetykę danego placu i wpasowywać się w konkretny styl. Galanteria betonowa jest wykorzystywana na różnego typu powierzchniach. Z racji na dobre parametry wytrzymałościowe, doskonale radzi sobie w warunkach takich, jak np. silny mróz. Wszystko za sprawą tego, że produkt nie chłonie wilgoci. Do galanterii betonowej można zaliczyć produkty, które służą m.in. do aranżacji przestrzeni ogrodowej. Są to np. odlewy wykorzystywane do wykańczania chodników, podjazdów czy rabat. Oferujemy różne rodzaje galanterii betonowej, takie jak:

 • kostka brukowa,
 • płyty ażurowe,
 • płyty chodnikowe,
 • koryta,
 • bloczki betonowe,
 • płyty drogowe,
 • palisady i obrzeża,
 • krawężniki.

 

Dzięki skupieniu w jednym holdingu źródła surowcowego, zakładu produkcyjnego i usług transportowych bierzemy pełną odpowiedzialność za sprzedawane produkty.

 

PBI Beton Sp. z o.o.
ul. Błonie 8

NIP 8641953933KRS 0000656641
BDO 000016380

Zarząd Spółki:
Sebastian Zając - Prezes Zarządu